Konsulting i implementacja technologii Industry 4.0 / IoT, M2M, Cloud
 

Cyfrowa transformacja na hali produkcyjnej

Transformacja przemysłu do modelu cyfrowego 4.0 jest istotną zmianą z punktu widzenia organizacji i procesów. Technologie komunikacji Machine to Machine (M2M), wykorzystanie przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT), a także zaawansowane techniki przetwarzania informacji stanowią kluczowy czynnik cyfrowej transformacji. W ramach cyfrowych ekosystemów przemysłowych przedsiębiorstwa kooperują ze sobą, dostawcami i klientami. Te zmiany powodują wzrost wydajności, jakości i dostarczanie klientom coraz większej ilości informacji i pozytywnych doświadczeń ( Customer Experience).

Skuteczna implementacja rozwiązań i nowych technologii z zakresu Industry 4.0, usprawnia logistykę, planowanie, montaż, rozwój produktu oraz serwis i sprawia, że odnoszą wymierne korzyści z połączenia systemów i automatyzacji procesów.

Czym jest Industry 4.0?

Przemysł 4.0 to koncepcja, która na trwale zmienia model funkcjonowania przedsiębiorstw w branży przemysłowej i nie tylko. Wprowadzenie w zakładach produkcyjnych holistyczne, bezpieczne oraz centralnie zarządzane środowisko IT.

Integruje różne systemy sprzedaży (CRM,e-commerce), technologiczne, konstrukcyjne (CAD, CAM) i produkcyjne (ERP, MES, SCADA itp.) oraz fizyczne obiekty i roboty. Pełen monitoring maszyn, urządzeń i przebiegu procesów wytwarzania znacząco zmieni czas reakcji na zdarzenia typu awaria i sprawia, gromadzone i analizowane dane (Big Data) bezpośrednio wpływa na predykcję procesu produkcji.
 
 

Na Industry 4.0 składa się:

Czyli różnorodne urządzenia elektroniczne podpięte do wspólnej sieci, które dzięki uniwersalnym protokołom komunikacji wymieniają się ze sobą danymi, bez udziału człowieka. Internet rzeczy to jedna z najciekawszych i najszybciej rozwijających gałęzi technologii.
Obejmuje szeroką gamę usług i rozwiązań komunikacyjnych służących do wymiany informacji pomiędzy maszynami. Usługi komuniakcji zastosowanie znajdują w różnego rodzaju układach telemetrycznych, systemach służących do bezprzewodowego monitoringu i sterowania odbiornikami przenośnymi oraz stacjonarnymi lub po prostu w dowolnych urządzeniach wymieniających ze sobą dane.
Czyli po prostu usługa mocy obliczeniowej — serwerów, magazynu, baz danych, sieci, oprogramowania, analiz itd. — za pośrednictwem Internetu (zdalnie).
Łączy technologię, strategię i zasoby, aby poprawić doświadczenia i wrażenia klientów w kontaktach z marką. Wpływa na poprawę zadowolenia i lojalności klientów.
połączenie różnych systemów IT, sprzętu, oprogramowania w jedną spójną całość. W efekcie pozwala na uzyskanie spójnych danych biznesowych, co ma bezpośredni wpływ na efektywne zarządzanie firmą, sprawny przepływ informacji i łatwy dostęp do gromadzonych danych. Tak gromadzone i przetwarzane dane umożliwiają sprawną i efektywną analizę zbiorów danych metodą Big Data.

Przygotuj się na erę Industry 4.0


Wykorzystaj wszystkie dane dostępne w systemach i procesach produkcyjnych, aby rozwijać swój biznes w erze Industry 4.0.
Jak? Możemy Ci pomóc:parallax background

STRATEGIA


Opracujemy koncepcje najlepszych rozwiązań chmurowych, które zaimplementujesz samodzielnie lub przy pomocy ekspertów z Optingo. Przygotujemy produktu, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich odbiorców, to duże wyzwanie koncepcyjne, technologiczne czy organizacyjne. Wiemy jak temu sprostać.


LUDZIE


Jako firma konsultingowa wierzymy w to, że zaawansowana technologia chmurowa pozwala rozwiązać większość problemów biznesowych w organizacjach. Czym jednak byłaby technologia bez ludzi? W Optingo bez względu na to, czy mówimy o naszych Klientach, czy pracownikach, wierzymy w to, że to właśnie człowiek jest najcenniejszym zasobem firmy i wszelkie nasze działania zorientowane są na niego.


PROCESY


Uspójnimy i przebudujemy procesy zarządzania produktem, marketingiem, sprzedażą, czy obsługą klienta. Automatyzacja czynności i operacji usprawni sprzedaż i obsługę klientów. Dostarczamy dostęp do danych w czasie rzeczywistym, które wpływają na sprawne i efektywne planowanie produkcji oraz zarządzanie zasobami.


TECHNOLOGIA


Zajmujemy się profesjonalnymi wdrożeniami platform wspierających koncepcję Industry 4.0 w każdym aspekcie. Doradzamy i dobieramy optymalny zestaw narzędzi, które pozwalają osiągnąć cele biznesowe. Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dostępne z chmury zapewniają większą elastyczność oraz szybkość wdrożenia funkcjonalności dla biznesu.

 
 

Partnerstwo Technologiczne

Jesteśmy dumnym partnerem Oracle, Salesforce, Rootstock Cloud ERP, Amazon Web Services i Lithium – wiodących dostawców technologii zapewniających kompleksowe wsparcie dla Customer Experience Management (CEM) oraz ERP i SCM. Najlepsze w swojej klasie, zintegrowane aplikacje ułatwiają pokonanie konkurencji.