Social Selling? Co powinieneś wiedzieć?

Social Selling? Co powinieneś wiedzieć?

Choć taktyki sprzedaży są prawdopodobnie tak rozległe, jak gwiazdy na niebie, taką, która zyskała popularność w ciągu ostatniej dekady, jest Social Selling. Nic dziwnego, że jej wzrost wiąże się ze zwiększonym wykorzystaniem mediów społecznościowych we wszystkich aspektach naszego życia osobistego i zawodowego. Social Selling polega na sieciach społecznościowych jako platformach interakcji z obecnymi i potencjalnymi klientami.

Ponieważ ta taktyka opiera się na dostarczeniu spersonalizowanego doświadczenia zakupowego dla każdego klienta, może zająć Ci trochę czasu, aby ustanowić jej podstawy. Pozwala poznać każdego klienta, budować relacje i zdobywać lojalnych klientów przy każdej interakcji.

Czym różni się social selling od social media marketingu?

Podstawową różnicą jest to, że specjaliści ds. sprzedaży kierują opłatą za social selling, aby przyciągnąć osoby do indywidualnych relacji. Marketing w mediach społecznościowych zwykle zostaje w zespole marketingowym, a celem jest wywieranie wpływu w wielu kanałach społecznościowych. Dodatkowo, sprzedaż przez social media zależy od sprzedawców, którzy tworzą indywidualne konta w social mediach, aby wchodzić w interakcje z potencjalnymi i klientami, podczas gdy marketing w mediach społecznościowych wykorzystuje konta firmowe do komunikowania się ze społecznościami i większymi odbiorcami.

Zrób te cztery rzeczy, aby rozpocząć sprzedaż przez social media

Wyróżnij się jako ekspert w swojej branży i buduj relacje jeden na jeden. Powodzenia!

Podziel się z innymi tym artykułem

Stoisz przed wyborem systemu CRM? Zastanawiasz się, które oprogramowanie CRM będzie najlepsze dla Twojej organizacji. Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Zapraszamy do kontaktu:

2021-11-18T10:13:58+01:00
Przejdź do góry