Czym różni się customer experience od user experience i customer service?

Czym różni się customer experience od user experience i customer service?

User experience i customer service stanowią część customer experience. Jak rozróżnić te pojęcia? Poniżej przedstawiamy krótkie wyjaśnienie.

UX

User experience, czyli UX, doświadczenie użytkownika to całość wrażeń, jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu. Najczęściej wykorzystujemy to pojęcie w kontekście oprogramowania, serwisów internetowych lub urządzeń. Projektowanie user experience, czyli user experience design to projektowanie produktów ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby interakcja z nimi dostarczała użytkownikom pozytywnych doświadczeń.

Customer Service

Obsługa klienta to wsparcie, które oferujesz swoim klientom – zarówno przed zakupem, jak i po zakupie produktów i usług. To bezpośrednia interakcja jeden na jednego między konsumentem dokonującym zakupu a przedstawicielem firmy, która go sprzedaje. Większość sprzedawców uważa tę bezpośrednią interakcję za kluczowy czynnik zapewniający zadowolenie kupujących i zachęcający do powtarzania transakcji. Nawet dzisiaj, gdy znaczna część obsługi klienta jest obsługiwana przez zautomatyzowane systemy samoobsługowe, opcja rozmowy z człowiekiem jest postrzegana jako niezbędna dla większości firm.

Customer Experience

CX to całościowe postrzeganie doświadczenia z firmą lub marką. CX jest wynikiem każdej interakcji klienta z firmą, od nawigacji po stronie internetowej po rozmowę z obsługą klienta i otrzymanie produktu czy usługi, którą kupił. Obejmuje każdy punkt kontaktu klienta z Twoją firmą, niezależnie od tego, czy jest to moment, w którym pierwszy raz usłyszy o Tobie w poście na blogu, który znalazł w Google, aż do momentu skontaktowania się z zespołem obsługi klienta w celu złożenia skargi na Twój produkt.

Podziel się z innymi tym artykułem

Chcesz zrewolucjonizować Customer Experience w swojej firmie? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Zapraszamy do kontaktu:

2021-11-17T15:41:29+01:00
Przejdź do góry