Jakie korzyści uzyskują poszczególne działy firmy dzięki wdrożeniu systemu CRM?

Jakie korzyści uzyskują poszczególne działy firmy dzięki wdrożeniu systemu CRM?

Tradycyjnie wydawałoby się, że oprogramowanie CRM to narzędzie dedykowane stricte do działań sprzedażowych i marketingowych. Okazuje się jednak, że największe korzyści z wdrożenia takiego rozwiązania mogą czerpać inne obszary, takie jak obsługa klienta, HR, obsługa łańcucha dostaw i zarządzanie współpracą z partnerami biznesowymi. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się jakie korzyści uzyskują poszczególne działy firmy dzięki wdrożeniu systemu CRM.

Zespoły sprzedażowe używają CRM aby lepiej zrozumieć swój potencjał sprzedażowy

Kierownicy zespołów handlowych mogą uzyskać dostęp do rzetelnych informacji na temat postępów poszczególnych członków zespołóu w osiągnięciu kryteriów opisanych w planach sprzedażowych. Dane zebrane w systemie CRM analizowane mogą być również w ujęciu całego zespołu, konkretnego produktu czy regionu sprzedażowego.

Marketingowcy używają CRM aby sprawić by prognozowanie było prostsze i dokładniejsze

Pracownicy działu marketingu mogą otrzymać dokładny widok każdej szansy sprzedaży i mapować kompletną ścieżkę Customer Journey od momentu pierwszego kontaktu, aż po sprzedaż. Umożliwia im to lepsze zrozumienie potencjału sprzedażowego w firmie, oraz łatwiejsze prognozowanie przyszłych prospektów.

Obsługa klienta ma pełną kontrolę nad komunikacją z klientem na wszystkich kanałach jednocześnie

Klient może zgłosić problem używając jednego kanału komunikacyjnego, na przykład Twittera czy Facebooka, a następnie kontynuować komunikację za pomocą wiadomości e-mail, telefonu lub czatu na żywo aby rozwiązać problem na osobności. Bez platformy wspierającej wszystkie kanały interakcji z klientem, próby kontaktu z inicjatywy klienta mogą zniknąć w szumie informacyjnym co powodować będzie wzrost ilości nierozwiązanych problemów i zwiększone niezadowolenie klientów.

Pracownicy działów łańcucha ostaw, zakupów i współpracy z partnerami mogą lepiej zarządzać kontaktami z zewnętrznymi podmiotami

Wykorzystując moc oprogramowania CRM mogą planować i śledzić spotkania z dostawcami i partnerami, rejestrować komunikację pomiędzy nimi, dodawać przydatne notatki i informacje, planować kontakty typu „follow up” i zawsze mieć wszystko pod kontrolą.

Dział kadr (HR) może używać CRM aby przyśpieszyć proces rekrutacyjny i śledzić wydajność pracowników

System CRM umożliwi działowi HR przyśpieszenie procesów rekrutacyjnego i wdrażania nowych pracowników, oraz automatyzację procesów zarządzania kandydatami, analizowania potrzeb kadrowych i identyfikowania luk w umiejętnościach. Pomyśl jak wygodne byłoby skonsolidowanie wszystkich strumieni danych generowanych przez poszczególne działy firmy takie jak sprzedaż, marketing, kadry, obsługa klienta czy zakupy i łańcuch dostaw i przekonwertowanie je na jedno, rzetelne źródło informacji. Wdrożenie nowoczesnej platformy CRM umożliwia osiągniecie właśnie takiego stanu.

Podziel się z innymi tym artykułem

Chcesz podnieść satysfakcję klientów i lepiej dostosować ofertę do ich potrzeb? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Zapraszamy do kontaktu:

2022-01-05T11:41:08+01:00
Przejdź do góry