W szystkie wspaniałe produkty zaczynają się od jasnej strategii nastawionej na klienta i rynek. Twoja strategia wyznacza kierunek twojego produktu i co chcesz osiągnąć. Rozpoczęcie projektowania produktu od nakreślenia odpowiedniej strategii pozwala wszystkim na skupienie się na tych zadaniach w projekcie, które są najważniejsze. Mówi zespołowi dokąd zmierza produkt i co musi być zrobione aby tam dotrzeć. Głównym celem tworzenia strategii produktu jest skupienie kadry zarządzającej i inne osoby decyzyjne wokół tego, co produkt ma osiągnąć na płaszczyźnie wysokopoziomowych celów biznesowych. Wskazuje również jasną ścieżkę kierowania zespołem dla product managera, poprzez sposób jej implementacji i komunikacji najważniejszych wartości wynikających ze stworzenia produktu dla zespołów międzydyscyplinarnych złożonych z pracowników działów, na przykład sprzedażowego, marketingu czy obsługi klienta. Dobra strategia produktu jest fundamentem dla całego jego cyklu życia. W każdej iteracji usprawniającej jakość produktu czy usługi, liderzy zespołu coraz bardziej zbliżają się do ideału opisanego w dokumentacji strategii produktowej. W oparciu o strategię ustawicznie analizują najważniejsze cechy dobrego produktu, oraz uszczegóławiają docelową demografię.
Dobra strategia wdrożenia nowego produktu to trzy filary, wszystkie równie ważne: 1. Wizja – Twoja wizja zawiera wszystkie informacje na temat możliwości rynkowych, docelowej demografii, umiejscowienia na rynku, porównanie z konkurencyjnymi produktami i plan wejścia na rynek. Opisuje kim będą Twoi klienci, czego potrzebują i w jaki sposób planujesz im dostarczyć unikalny produkt, który spełnia ich wszystkie potrzeby. 2. Cele – Cele to zadania, które są mierzalne zarówno ilościowo jak i czasowo. Posiadają one parametry, których osiągnięcie lub przekroczenie oznacza sukces strategii. Pomogą ci ustalić, do czego chcesz dojść w najbliższym kwartale, roku czy kolejnych 20 miesiącach. Kilka przykładów celów strategii produktu to: • Zwiększenie przychodów o 25% • Wejście na 5 nowych rynków zagranicznych • Zwiększenie udziału w rynku mobilnym o 20% • Zmniejszenie ilości reklamacji o 10% 3. Inicjatywy – inicjatywy to wysokopoziomowe starania lub większe projekty, które muszą wejść w życie aby osiągnąć cele opisane powyżej. Przygotowaliśmy kilka przykładów inicjatyw do strategii produktu: • Zwiększenie wydajności • Polepszenie estetyki aplikacji • Usprawnienie procesu raportowania • Wejście na rynek niemiecki Strategia jest pewnego rodzaju mapą drogową, która definiuje główne cechy produktu, oraz kamienie milowe, które ustalają priorytety i harmonogram prac mających na celu wdrożenie nowej marki, usługi czy produktu. Aby lepiej zwizualizować sobie strategię, którą tworzysz, staraj się łączyć cechy produktu z inicjatywami i celami. Dzięki temu każda z cech będzie umotywowana i poparta realnymi potrzebami klienta i rynku. Pozwoli to na stworzenie świetnego wyrobu, który z pewnością zostanie pozytywnie przyjęty przez klientów.
Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dostępne z chmury zapewniają większą elastyczność oraz szybkość wdrożenia funkcjonalności dla biznesu.
Opracujemy koncepcje najlepszych rozwiązań chmurowych, które zaimplementujesz samodzielnie lub przy pomocy ekspertów z Optingo. Przygotujemy produktu, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich odbiorców, to duże wyzwanie koncepcyjne, technologiczne czy organizacyjne.
Zaproponujemy rodzaje licencji i ich zakres funkcjonalny odpowiadające Twoim potrzebom. opcje zakupu i finansowania. zakupowe – plan projektu
Oferujemy zestaw gotowych komponentów i dobrych praktyk, które możemy szybko dostosować do potrzeb Twojej organizacji. Skracamy czas wdrożenia do minimum. Twoja firma zacznie korzystać w pełni z systemu w zaledwie po kilku tygodniach.
W Optingo bez względu na to, czy mówimy o naszych Klientach, czy pracownikach, wierzymy w to, że to właśnie człowiek jest najcenniejszym zasobem firmy i wszelkie nasze działania zorientowane są na niego. Przygotowujemy i szkolimy użytkowników aplikacji chmurowych.